Jed na krysy

Krysy jsou postrachem každé domácnosti. Ačkoliv se ve většině domácností objeví jen zřídka, tak je najdeme v každém městě. Krysy se drží tam, kde jsou lidé. Tam, kde jsou lidé, tak tam je totiž také mnoho jídla. Krysy jsou hlodavci, kteří se dokáží prokousat přes jakýkoliv materiál kromě plechu a kamene. Jsou vybaveny skvělým čichem dokáží vypátrat i schovaná jídla. Krysy jsou stejně nebezpečnou hrozbou jak ve městech, tak i na vesnicích. Jsou nebezpečné nejenom díky poškozování majetku, ale také svými nemocemi. Dokáží přenášet životu nebezpečné nákazy, které rychle rozšiřují svými výkaly. Pokud mají krysy vzteklinu, tak útočí i na člověka. Pokud nás pokouše krysa, tak je nezbytně nutné vyhledat lékařskou pomoc.

Krysy jsou často hubeny prostřednictvím pastiček, ovšem nejefektivnější a nejlevnější metodou hubení je jed na krysy. Jed na krysy se provádí v mnoha provedeních, obvykle způsobí kryse smrt ihned nebo jí zabije postupně. Jed na krysy je nutné neumísťovat na místa, kde by k němu mohli mít přístup děti. Pro lidi je jed na krysy totiž stejně jedovatý jako pro samotné krysy. Jed se nejčastěji umísťuje v krabičkách na místa, která jsou pro krysy žádoucí. V panelových domech to bývají obvykle sklepy, v běžných domech zase spíže, ale i verandy a půdy. Jed na krysy je levný a proto je vhodné ho na podobná místa umístit i jako prevenci proti výskytu krys. Přítomnost krys lze nejlépe zpozorovat tak, že se na daném místě vyskytuje krysí trus nebo ohlodané části různých věcí. Specifické je taky škrábání a rámus, který krysy dělají v nočních hodinách, pak lze snadno zjistit, že je krysa v domě. Povětšinou se lze krysy velmi rychle zbavit, krys nás mohou zbavit i deratizéři. Takové řešení se nabízí pokud se krysy v domě přemnoží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>