Jak na krysy

Víte jak na krysy? Krysy jsou sice velmi chytré, ale to neznamená, že by bylo složité se jich zbavit, existuje hned několik metod, jak proti nicm účinně zasáhnout. První možností je pokládání pastí. Pokud se jedná o standardní pasti, tak ta obvykle krysu skřípne nebo jí zlomí vaz a krysa následně umírá. Další možností je jed na krysy, ten může mít více podob, obvykle se jedná o granulovaný jed, který krysa pozře a o pár hodin později umírá.

V některých oblastech se krysy vyskytují pouze zřídka a někde je jejich přítomnost téměř stálá. V takových případech je třeba se na krysy připravit důkladněji. Pokud nemáte domácí zvíře, které by bylo schopné krysu zabít, tak je na čase si možná takové zvíře pořídit. Pes nebo kočka dokáže krysu najít a zabít. Pokud se u vás krysy vyskytují častěji, tak rázem přestanou. Krysy mají totiž velmi vyvinutý čich a přítomnost predátora dokáží poznat i na dálku. Velmi brzy si poté rozmyslí, jestli se k vám vydají nebo nikoliv. Pokud se rozhodnete o pořízení psa nebo kočky, tak by jste měli ovšem odstranit jed a pasti. Pokud váš pes či kočka sežere krysu, která byla otrávená, tak se také otráví. Je třeba se vyhnout radám, které na krysy neplatí. Mnoho lidí si například myslí, že krysy odradí voda. Krysy se sami od sebe do vody nevrhají ale pokud není jiná možnost, tak se do vody klidně vrhnou. Stejně tak jako potkani, tak i krysy jsou velmi dobrými plavci, takže voda na ně neplatí. Problém s krysami může nastat také pokud necháváte venku pro své čtyřnohé miláčky jídlo v miskách. Jestliže psa na noc zavíráte, tak velmi často krysy vyrazí za jídlem právě k misce. Často také navštíví i samotný dům, aby se přesvědčili, jestli tam jídla není více. Buďte chytřejší než krysy a zabraňte, aby se vám dostali do domu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>